شرکت دانش بنیان مخازن استیل غرب

آدرس ما:

شهرک صنعتی بوعلی همدان

شماره تماس ما:

081-38218942 09188110414

ایمیل ما:

info@msgcompany.ir

شرکت مخازن استیل غرب

تحولی در صنعت حمل و نقل چین

کشور چین تصمیم به ساخت یک بزرگراه خورشیدی دارد، و آن چه در این ساختار حائز اهمیت می باشد این است که بخشی از انرژی لازم برای شهرهای اطراف این بزرگراه، از طریق پنل هایی در سطح آن تامین می شود که انرژی خورشیدی را مهار می کنند.

این بزرگراه دارای مسیری 2 کیلومتری است که از شهر 7 میلیون نفری جینان در شرق چین آغاز می شود. شهر جینان یکی از قطب های فناوری و حمل و نقل در کشور چین به شمار می آید. تا پایان ماه دسامبر امسال قسمتی از این بزرگراه خورشیدی افتتاح شده و انواع مختلف وسایل نقلیه و حتی کامیون های سایز متوسط مجاز به عبور از این مسیر ویژه هستند.

این اتوبان فتوولتاییک از سه لایه تشکیل شده است. لایه ی خارجی که محل تردد خودروها و وسایل نقلیه است، ساخته شده از بتن شفاف بوده و حرکت روی آن درست مانند حرکت روی سطح آسفالت است. پنل های خورشیدی درست در زیر این لایه ی مقاوم قرار دارند، و می توانند بدون اینکه آسیبی ببیند انرژی خورشیدی را از محیط جذب کنند.  سومین لایه عایقی بسیار مستحکم است که از این پنل ها دربرابر برآمدگی ها و فشارهای احتمالی زیرزمینی محافظت می کند. این بخش از بزرگراه علاوه بر این که نقش یک منبع انرژی را ایفا می کند، در فصل های سرد می تواند با آزاد کردن گرما، باعث ذوب شدن برف های انباشته شده در مسیر شود.

مهندسین این پروژه در پی آن هستند که در آینده بتوانند ازطریق این پنل ها خودروهای الکتریکی که در این مسیر تردد می کنند را، به صورت بی سیم شارژ کنند.

 

1497232957861 750x430 1
آخرین مقالات