شرکت دانش بنیان مخازن استیل غرب

آدرس ما:

شهرک صنعتی بوعلی همدان

شماره تماس ما:

081-38218942 09188110414

ایمیل ما:

info@msgcompany.ir

شرکت مخازن استیل غرب

مایع تخم مرغ

مایع تخم مرغ چیست؟

تخم مرغ ها حاوی دو بخش جدا از هم هستند: آلبوم (سفیده) و زرده (زرد)، و هر بخش از مواد مغزی متفاوت با عملکرد متفاوتی تشکیل شده اند، و ما در علوم غذایی کل تخم مرغ را به عنوان ماده مغذی در نظر میگیریم.

میانگین وزن یک تخم مرغ بزرگ 50 گرم است که در برگیرنده ی 6.25 گرم پروتئین کامل با کیفیت بالا، 5 گرم چربی و مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی ضروری است. بنابراین استفاده از تخم مرغ در فرمول بندی غذای آماده برچسب غذایی جذابی ایجاد می کند. غنای استثنایی، از لحاظ طعم، رنگ و بافت و کمک به امولسیون از طریق تثبیت و افزایش حجم همگی از جمله مواردی است که از طریق یک عنصر ساده و کاملا طبیعی یعنی تخم مرغ دریافت می شود.

تخم مرغ های مایع از یک طرف تولید غذاهای ساخته شده با تخم مرغ را ساده می کنند و از طرف دیگر هماهنگی مقادیر و ایمنی و کیفیت غذا را نیز فراهم می آورند. از دیگر مزایای تخم مرغ مایع این است که زباله های حاصل از شکستن به وجود نمی آید و هزینه های تولیدی کاهش پیدا می کند. تمام محصول کاملا آماده ی مصرف است. معمولا تولیدکنندگان محصولات تخم مرغ ظروف طرح ریزی شده این محصولات را جهت ساخت فرمولاسیون های ساده تر به فروش می رسانند، و به این ترتیب کار کم تر و فرصت کم تری برای خطا وجود دارد.

هدف از پاستوریزه ی تخم مرغ های مایع از بین بردن سلولونلا و دیگر باکتری هاست که موجب تضمین ایمنی می شود. سفیده و زرده تخم مرغ مستقل از هم پاستوریزه می شوند، و به عنوان تخ مرغ کامل برچسب گذاری نمی شوند و بایستی مشخص شود که محصول حاوی سفیده و یا زرده تخم مرغ است

IMG12490782

انواع محصولات تخم مرغ

  • تخم مرغ کامل
  • تخم مرغ کامل با نمک
  • تخم مرغ کامل با شکر
  • تخم مرغ کامل با یولک اضافه شده
  • تخم مرغ و ژله های کامل با شربت ذرت
  • تخم مرغ کامل با اسید سیتریک
  • تخم مرغ کامل با شربت ذرت

نحوه ذخیره کردن محصولات تخم مرغ

محصولات یخچالی بایستی در دماهای پایین تر از 4 درجه سانتیگراد و محصولات منجمد در دماهای پایین تر از 17- درجه سانتیگراد ذخیره شوند، و هیچ اثری از یخ زدگی نباید دیده شود.

2573026

آخرین مقالات